Jak wykonujemy nasze sesje

17 lutego 2022by giestudio0
Jak wyglądają sesje z nami?

Jak wyglądają sesje z nami?

Sesja zdjęciowa – to słowo brzmi całkiem poważnie, profesjonalnie. Często na samą myśl niektórzy mają gęsią skórkę, ponieważ ciężko im sobie wyobrazić pozowanie dla fotografa, a jeszcze w normalnych sytuacjach jak zwykły dzień w domu wydaje się być to niedorzeczne. W rzeczywistości sesja zdjęciowa w zależności od jej rodzaju ma inny cel i przebieg; i tak jak w przypadku sesji modowej można tu mówić o jakiejś wymaganej formie i nienaturalności, tak sesje ślubne, rodzinne, narzeczeńskie czy dziecięce rządzą się zupełnie innymi prawami.
https://giestudio.pl/wp-content/uploads/2022/02/IMG_9884-640x427.jpg
W przeciągu 10 lat naszej pracy spotkaliśmy się z wieloma ludźmi, którzy od momentu naszego spotkania jasno określali, że bardzo nie lubią zdjęć, nie umieją pozować i źle się czują przed obiektywem. Nauczyliśmy się przez te lata, że tak naprawdę większość z nas czuje lekki dyskomfort znajdując się w takiej sytuacji i bez względu na to czy to jest reportaż czy sesja indywidualna każdy potrzebuje trochę czasu żeby się oswoić, rozluźnić. To zawsze jest naszym priorytetem. Zazwyczaj staramy się znaleźć chwilę przed sesją chociaż na krótką rozmowę, opowiedzenie o tym jak podchodzimy do tematu i poznanie się bliżej. Bo przecież tu chodzi o to, żebyście mogli miło wspominać również samą sesję, a nie tylko mieć zdjęcia.
Co do przebiegu samej sesji, zawsze to powtarzamy: stawiamy na naturalność. Nigdy nie oczekujemy od naszych modeli czegoś co jest niezgodne z ich temperamentem, szukamy jak najbardziej naturalnych momentów, podpowiadając co może dobrze wyglądać na zdjęciach i zachęcając do własnej ekspresji. Poprzez doświadczenie, które wynieśliśmy ze ślubnych reportaży wiemy, jak ważna jest prawda. To ona przemawia do nas ze zdjęć. Skupiamy się więc na Waszych emocjach, uczuciach, mimice i naturalnym otoczeniu.
Niezależnie od tego, czy wykonujemy sesję w domu czy w plenerze, nie używamy dodatkowego oświetlenia. Staramy się jak najlepiej wykorzystywać światło dzienne by współgrało z klimatem sesji. Nie jest to zadanie łatwe, ale dające w naszym odbiorze dużo naturalniejszy i przyjemniejszy dla oka efekt.
https://giestudio.pl/wp-content/uploads/2022/02/page-640x640.jpg
https://giestudio.pl/wp-content/uploads/2022/02/3-640x640.jpg

Jak przygotować się na sesję?

Przede wszystkim w miarę możliwości pozytywnie się nastawić, bardziej jak na spotkanie towarzyskie lub spacer niż na stanie przed aparatem.

Jeśli spotykamy się na sesję domową, to zależy od Was czy chcecie być bardziej eleganccy czy na luzie. Ważne natomiast jest to, żeby ubrać się w miarę spójnie, podobne kolory (beże, szarości, pastele) bez jaskrawych dodatków czy napisów. Natomiast w przypadku sesji plenerowych warto zabrać wygodne buty, bo nigdy nie wiadomo ile będziemy musieli przejść do docelowego miejsca.

Ubiór warstwowy też jest wskazany, dodatkowy sweter czy szal jest nie tylko ciekawym akcentem, ale czasem może okazać się bardzo potrzebny. Wszystkie inne szczegóły omawiamy zazwyczaj przed samą sesją.

Chcielibyśmy aby sesje były dla Was przyjemnością i odskocznią od codzienności. Natomiast zdjęcia przypominały Wam miłe momenty i odzwierciedlały Wasz sposób życia. Jeśli macie jakiekolwiek pytania to śmiało piszcie.

Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla kogoś bliskiego i myślicie, że sesja byłaby dobrym pomysłem, to na taką okoliczność mamy przygotowane imienne vouchery.
(zdjęcia poniżej)
https://giestudio.pl/wp-content/uploads/2022/02/IMG_2874-horzaa2.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *